21 Aralık 2016 Çarşamba
Bazı ölçüm cihazları tek ünite olmasına rağmen içinde dizel ve benzin için iki ayrı ölçüm seri numarası olabilir. Uygulamanın aldığı xml dosyası içinde seri numarası olarak görünen numaranın sistemde kayıtlı olması gerekir.

Ölçüm üniteleri dizel ve benzinli araçlar için birden fazla prop ve test cihazı barındırabilmektedir. Ünite olarak tek olarak görünse de dizel için kullanılan test aracı ile benzin için kullanılan seri numarası ayrı olabilmektedir. 

Uygulama içinde cihazların muayeneleri kontrol edilmektedir. Cihazı tekil olarak tanımlayan bilgi  seri numarasıdır. XML veya Text dosya içinde yer alan seri no bilgisi ile Ölçüm istasyonunun envanterindeki cihazların seri numarası eşleşmelidir. Aksi takdirde cihaz kontrol edilemez. XML içinde gönderilen seri numarası bilgisi her test cihazı için farklı kaydediliyor ise (Örneğin dizel için DİZ-1234, benzinli için BEN-1234 gibi bir bilgi varsa) sisteme bu iki seri numarası da girilmelidir. Muayene ve belgeler her iki cihaz için de aynı olacak şekilde girilebilir. Kontrol yapıldığında bu seri numaraları eşleşmelidir. Seri numarası Örneğin DİZ-001234 gibi bir bilgili ise DİZ-1234 girilmesi durumunda eşleşmeyecektir. 

 Bu kurallara uygun olacak şekilde cihaz tanımlamaları yapılır ve xml içinde girilen seri numarası da bununla eşleşirse sistemde sorun yaşanmayacaktır.